DUROFLOOR-CMT - 3-zložková, epoxi-cementová, samonivelačná podlaha bez rozpúšťadiel

Kód: 42201251
Neohodnotené
Značka: ISOMAT
€104,90 €87,42 bez DPH
7-10 dní
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
DUROFLOOR-CMT je 3-zložková, tekutá, samonivelačná podlaha na báze cementu a epoxidových živíc, bez rozpúšťadiel. Používa na opravy, vyhladzovanie a vyrovnávanie betónových podláh, ktoré majú byť pokryté epoxidovými podlahami (DUROFLOOR), polyuretánovými podlahami, PVC podlahami, kobercami, drevenými parketami atď. Taktiež aj v prípadoch, keď je podlaha relatívne čerstvá alebo vystavená vzlínajúcej vlhkosti.

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  


SPOTREBA:

Spotreba 2,1 kg/m2/mm hrubú vrstvu
Výdatnosť (25kg balenie) cca 12 m2 v 1 mm hrúbke


TECHNICKÝ LIST:

DUROFLOOR-CMT.pdf

POUŽITIE:

DUROFLOOR-CMT sa používa na opravy, vyhladzovanie a vyrovnávanie betónových podláh, ktoré majú byť pokryté epoxidovými podlahami (DUROFLOOR), polyuretánovými podlahami, PVC podlahami, kobercami, drevenými parketami atď.

Používa sa aj na relatívne čerstvý betón, aby sa vytvoril vhodný podklad – s hrúbkou minimálne 2 mm – na nanášanie epoxidových vrstiev. Tým sa predíde prípadným problémom s priľnavosťou atď.

Taktiež je vhodný ako finálna podlaha (v hrúbke do 3 mm), ktorá vyhladí, vyrovná a zvýši odolnosť povrchu voči mechanickému zaťaženiu.

VÝHODY:

 • Jednoduchá a cenovo dostupná aplikácia.

 • Vysoká počiatočná a konečná mechanická pevnosť.

 • Vynikajúca priľnavosť k podkladu.

 • Vysoká paropriepustnosť.

 • Výnimočná samonivelačná schopnosť.

 • Bez korózneho pôsobenia (bezpečná pre oceľovú výstuž).


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Epoxidová živica a cementová zmes
Hustota (A+B+C): 2,06 kg/l
Pomer miešania (A+B+C): 1:2,6:16,5 podľa hmotnosti
Priľnavosť (EN 1542): 3 N/mm2 (poškodenie betónu)
Odolnosť voči oderu: 16 m, AR 0.5
Pevnosť v tlaku: 60 N/mm2
Pevnosť v ohybe: 15 N/mm2
Doba spracovateľnosti: cca 20 min (pri +20°C)
Paropriepustnosť: Sd = 0,75
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pochôdznosť: po 15 h pri +23°C
Pretierateľnosť: po 48 h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 28 dňoch pri +23°C
Maximálna hrúbka vrstvy: 3 mm


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Vo všeobecnosti musí byť podklad stabilný, suchý alebo mierne vlhký. Bez stojatej vody. Taktiež musí byť zbavený prachu, mastnoty, uvoľnených častíc a pod., ktoré by mohli narušiť priľnavosť k podkladu.

Mal by tiež spĺňať následujúce požiadavky:

Kvalita betónu: najmenej C20/25
Kvalita cementového poteru: obsah cementu 350 kg/m3

V závislosti od charakteru podkladu by mal byť upravený, kefovaním, pieskovaním, brúsením, vodnou tryskou atď. Potom by sa mal povrch očistiť od prachu pomocou výkonného vysávača.

2. Penetrácia
Pri veľmi savých podkladoch je potrebné povrch najskôr natrieť epoxidovou penetráciou na vodnej báze EPOXYPRIMER-500. Penetrácia sa aplikuje nezriedená alebo zriedená s vodou do 30% podľa hmotnosti. Penetrácia sa nanáša štetcom alebo valčekom v jednej vrstve.

Aplikácia DUROFLOOR-CMT nasleduje až keď je penetrácia suchá - pochôdzná. (Približne o 6 hodín neskôr, v závislosti od poveternostných podmienok).

3. Miešanie zložiek
Zložky A (živica), B (tvrdidlo) a C (cement) sú balené v samostatných baleniach v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Zložka A sa musí najskôr dobre premiešať a potom preliať do čistého kýbľa s objemom cca 30l. Potom pridajte celý obsah zložky B a ďalej miešajte cca. 30 sekúnd pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležite zmes dôkladne premiešať pri stenách a dne nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla. Nakoniec pridajte za stáleho miešania zložku C a miešajte cca 3 minúty (300 otáčok za minútu). Do zmesi nepridávajte vodu.

4. Aplikácia
DUROFLOOR-CMT sa nanáša v hrúbke do 3 mm pomocou ozubeného hladidla. Alternatívne možno použiť aj veľkú gumenú alebo kovovú stierku. Nanesená samonivelačná vrstva by mala byť odvzdušnená pomocou odvzdušňovacieho valčeka aby sa uľahčil únik vzduchu a tým sa vyhlo tvorbe bublín.

5. Čistenie náradia
Náradie je potrebné ihneď po použití dôkladne očistiť vodou. Vytvrdnutý materiál je možné odstrániť iba mechanicky.

POZNÁMKY:

 • Spracovateľnosť epoxidových materiálov je ovplyvnená teplotou. Ideálna teplota aplikácie je +15°C až +25°C. Pri tejto teplote produkt získava optimálnu spracovateľnosť a dobu vytvrdzovania. Teplota pod +15°C predĺži dobu vytvrdzovania, kým teplota nad +30°C ju skráti.

 • Povrch DUROFLOOR-CMT musí byť chránený pred vlhkosťou 24 hodín po aplikácii. Vlhkosť môže povrch vybieliť a/alebo vytvoriť lepkavé časti. Môže tiež narušiť tvrdnutie. Vyblednuté alebo lepkavé časti povrchu je treba odstrániť brúsením alebo frézovaním a znovu natrieť.

 • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

 • Po vytvrdnutí je DUROFLOOR-CMT úplne zdravotne nezávadný.

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: