ISOFLEX-PU 650 - Transparentná, polyuretánová hydroizolácia s UV ochranou

Kód: 22676051 22676020 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: ISOMAT
€189,90 €704,90 od €189,90 €158,25 bez DPH €587,42 bez DPH od €158,25 bez DPH
Skladom (1 ks) 7-10 dní Zvoľte variant
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
ISOFLEX-PU 650 je transparentná, UV stabilná, jednozložková, polyuretánová, tekutá hydroizolácia. Vytvára vodotesnú, elastickú a UV stabilnú membránu, ktorá časom nežltne a má vynikajúcu mechanickú a chemickú odolnosť. Používa sa aj ako živicové spojivo pre kamenné koberce alebo ako tesniaca vrstva pre dekoratívne podlahy s vločkami. Vhodná na hydroizoláciu a ochranu existujúcich povrchov pokrytých starou dlažbou, prírodným kameňom, drevom, sklenenými tvárnicami, polykarbonátovými doskami atď.

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  
Transparentná (lesklá)

SPOTREBA:

Spotreba 0,8-1,2 kg/m2
Výdatnosť (20kg balenie) 20 m2 pri spotrebe 1kg/m2


TECHNICKÝ LIST:

ISOFLEX-PU 650.pdf

POUŽITIE:
ISOFLEX-PU 650 sa používa ako transparentné živicové spojivo pre dekoratívne kamenné kobercové podlahy, aplikované buď v interiéri alebo exteriéri. Poskytuje vysokú flexibilitu, vďaka čomu je ideálny pre aplikácie na balkónoch a terasách. Okrem toho sa dá použiť ako tesniaca membrána na dekoratívne podlahy s vločkami alebo hydroizolácia pre:

 • Ploché strechy, terasy a balkóny pokryté dlažbou, prírodným kameňom, drevom, mikrocementom, cementovými potermi a pod.

 • Steny zo sklobetónu, prírodného kameňa a pod.

 • Svetlíkové kupoly, átriá a skleníky zo skla alebo plastov (polykarbonátové dosky) atď.


VÝHODY:

 • Jednoduchá a úsporná aplikácia, pretože kvôli hydroizolácií nie je potrebné odstraňovať starý podklad (dlaždice a pod.)

 • Efektívna hydroizolácia a ochrana povrchov ako staré obklady a dlaždice, drevoplasty, sklobetón atď.

 • Vysoká mechanická a chemická odolnosť.

 • Mimoriadna odolnosť voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom.

 • Je UV stabilný a nežltne.

 • Vytvára súvislú membrána bez spojov.

 • Odolnosť voči čistiacim prostriedkom, mastnote, soliam, zásadám, atď. 

 • Pochôdznosť.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Polyuretánová živica
Hustota: 1,0 ± 0,05 kg/l
Viskozita: 900 ± 200 mPa·s (pri+23°C)
Pevnosť v ťahu (EN-ISO 527): 22 N/mm2
Pretrhnutie pri predĺžení (EN-ISO 527): > 200 %
Tvrdosť SHODE D: 45
Kapilárna nasiakavosť (EN 1062-3): 0,01 kg/m2·h0.5
Priľnavosť na dlaždice (EN 1542): > 2 N/mm2 (poškodenie dlaždice)
Priľnavosť na betón (EN 1542): > 2 N/mm2 (poškodenie betónu)
Doba schnutia: 4-6h (pri +23°C, 40-50% R.V.)
Prevádzková teplota: od -40°C do +90°C


APLIKÁCIA AKO HYDROIZOLÁCIA:

 1. Príprava podkladu
  Podklad musí byť úplne suchý, čistý, bez mastnôt, uvoľnených častíc, prachu, starých náterov a pod. Povrchy so zachytenou vlhkosťou (napr. vlhkosť pod dlažbou) je potrebné pred aplikáciou ISOFLEX-PU 650 nechať úplne vyschnúť.

  Nesavé povrchy (glazované dlaždice, sklobetón a pod.) ošetrite špeciálnym prípravkom na zlepšenie priľnavosti PRIMER-S 165. Povrch sa čistí handričkou, ktorá bola nasiaknutá prípravkom. Handričku je potrebné často meniť. Prvá vrstva ISOFLEX-PU 650 sa nanáša 20-30 min po aplikácii PRIMER-S 165. PRIMER-S 165 by sa nemal nanášať na transparentné plastové materiály (napr. polykarbonátové dosky).

  Savé povrchy (napr. betón, mikrocement, prírodný kameň atď.) je potrebné natrieť penetráciou PRIMER-PU 150. PRIMER-PU 150 sa dôkladne premieša a rovnomerne sa nanesie na podklad štetcom, valčekom alebo striekaním. Prvá vrstva ISOFLEX-PU 650 sa nanáša 3-4 hodiny po aplikácii PRIMER-PU 150.
   
 2. Aplikácia
  Pred aplikáciou sa odporúča ISOFLEX-PU 650 mierne premiešať, až do vytvorenia homogénnej zmesi. Vyhnite sa nadmernému miešaniu, pretože by mohlo dôjsť k zachytávaniu vzduchu v materiáli. ISOFLEX-PU 650 sa nanáša valčekom v 2-3 vrstvách. Každá ďalšia vrstva nasleduje po 12-18 hodinách v závislosti od poveternostných podmienok, najneskôr však do 24 hodín.
   
 3. Čistenie náradia
  Náradie sa čistí špeciálnym rozpúšťadlom SM-28, pokiaľ je ISOFLEX-PU 650 stále čerstvý.
   
 4. Konečná úprava
  ISOFLEX-PU 650 vytvára lesklý povrch. Ak je požadovaný saténovo matný povrch, naneste jednu vrstvu VARNISH-PU 650 MF.


APLIKÁCIA AKO SPOJIVO NA KAMENNÉ KOBERCE:

 1. Príprava podkladu pre aplikáciu v exteriéry
  Pri aplikácii na ploché strechy, balkóny a pod. je potrebné pred aplikáciou kamenného koberca podklad najprv zaizolovať niektorou z nasledujúcich polyuretánových tekutých hydroizolácií; ISOFLEX-PU 500 alebo ISOFLEX-PU 550. V takomto prípade sa kamenný koberec aplikuje o 24 hodín neskôr bez potreby penetrácie.

  V prípade, že sa má kamenný koberec aplikovať na betónové základové dosky, musí sa použiť epoxidová penetrácia DUROPRIMER-SG. Kamenný koberec musí byť aplikovaný v rámci 14-24 hodín od penetrácie s DUROPRIMER-SG.
   
 2. Príprava podkladu pre aplikáciu v interiéry
  Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý (vlhkosť < 4%), čistý, bez mastnoty, uvoľnených častíc, prachu a pod. Akékoľvek existujúce trhliny v betóne by mali byť vopred vyplnené vhodnými opravnými materiálmi.

  Savé povrchy (napr. betón, cementový poter atď.) je potrebné napenetrovať s DUROFLOOR-PSF, PRIMER-PU 150 alebo PRIMER-PU 100. Kamenný koberec by mal byť aplikovaný do 14-24 hodín po penetrácií s DUROFLOOR-PSF a 3-4 hodiny po penetrácií s PRIMER-PU 100 alebo PRIMER-PU 150.

  Nesavé povrchy (glazované dlaždice, sklobetón a pod.) ošetrite špeciálnym prípravkom na zlepšenie priľnavosti PRIMER-S 165. Povrch sa čistí handričkou, ktorá bola nasiaknutá prípravkom. Handričku je potrebné často meniť. Kamenný koberec sa nanáša 20-30 min po aplikácii PRIMER-S 165.
   
 3. Príprava zmesi kamenného koberca
   
  Pomer miešania
  ISOFLEX-PU 650:
  Prírodný kameň
  Spotreba zmesi
  ISOFLEX-PU 650+
  Prírodný kameň
  1:10 podľa hmotnosti (1,5kg + 15kg)/m2/cm
  1:15 podľa hmotnosti (1,0kg + 15kg)/m2/cm
  1:20 podľa hmotnosti (0,75kg + 15kg)/m2/cm
  Špecifická hmotnosť prírodného kameňa: 1,5 kg/l
  Veľkosť prírodného kameňa: 2-4 mm
  Minimálna hrúbka kamenného koberca: 8 mm
   
 4. Miešanie
  K ISOFLEX-PU 650 sa za stáleho miešania nízkootáčkovým miešadlom pridávajú ISOMAT NATURAL COLORED STONES alebo iný prírodný kameň a miešanie pokračuje asi 5 minút. Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby, aby sa dosiahla homogénna zmes. Pre aplikácie vo veľkom meradle by sa malo miešanie vykonávať v miešačke.
   
 5. Aplikácia
  Pre ľahkú a správnu aplikáciu kamenného koberca sa odporúča pri jej pokládke použiť NON-STICK AGENT. NON-STICK AGENT sa používa na zlepšenie sklzových vlastností kovového hladidla pri aplikácii. Pred aplikáciou kamenného koberca sa čistá handrička namočí do NON-STICK AGENT a potom sa nanesie na povrch kovového hladidla.

  Zmes kamenného koberca sa naleje na pripravený povrch a nanáša v jednej vrstve pomocou kovového hladidla. Keď sa hladidlo začne počas nanášania lepiť je potrebné NON-STICK AGENT naniesť znova. Po vytvrdnutí zmesi kamenného koberca môže byť voliteľne nanesená ochranná vrstva ISOFLEX-PU 650 na zlepšenie mechanických vlastností systému.


APLIKÁCIA AKO TESNIACA MEMBRÁNA PRE DEKORATÍVNE PODLAHY S VLOČKAMI:

 1. Príprava podkladu
  Pre vonkajšie použitie je potrebné po nanesení penetrácie podklad vopred izolovať elastickou, polyuretánovou, tekutou hydroizoláciou ISOFLEX-PU 500. Následne sa aplikuje UV stabilný, elastický, polyuretánový vrchný náter TOPCOAT-PU 720, ktorý vytvára vysoko odolnú a pružnú vrstvu proti roztrhnutiu a oderu. Ako alternatívu je možné použiť samostatnú hydroizoláciu ISOFLEX-PU 600, ktorá je zároveň UV stabilná.

  Pre vnútorné použitie je aplikácia hydroizolácie voliteľná a TOPCOAT-PU 720 je možné aplikovať už po penetrácií.
   
 2. Aplikácia
  Vločky sú dostupné v širokej škále farieb a veľkostí. Môžete si vybrať hustotu a vzor, ktorý sa má aplikovať na vašu podlahu. Naneste ich na ešte čerstvú vrstvu TOPCOAT-PU 720 alebo ISOFLEX-PU 600. Na druhý deň celý systém utesnite hydroizolačnou membránou ISOFLEX-PU 650. Táto membrána ponúka ochranu proti opotrebovaniu, poveternostným vplyvom, UV žiareniu a vytvára lesklý povrch.
   
 3. Konečná úprava
  ISOFLEX-PU 650 vytvára lesklý povrch. Ak je požadovaný saténovo matný povrch, naneste jednu vrstvu VARNISH-PU 650 MF.


POZNÁMKY:

 • Ak je požadovaný protišmykový povrch, na finálny čerstvý náter ISOFLEX-PU 650 posypte vhodný typ kremičitého piesku. Ďalšie informácie vám poskytne oddelenietechnickej podpory.

 • Na plochách, kde boli v minulosti použité vodoodpudivé impregnácie môže nastať problém s priľnavosťou. Odporúča sa najprv vykonať skúšobnú aplikáciu, za účelom overenia kompatibility podkladu.

 • ISOFLEX-PU 650 nie je vhodný pre trvalý styk s chemicky upravenou vodou v bazénoch

 • Nízke teploty spomaľujú vytvrdzovanie, zatiaľ čo vysoké teploty ho urýchľujú.

 • Vysoká vlhkosť vzduchu môže ovplyvniť povrchovú úpravu ISOFLEX-PU 650.

 • Teplota počas nanášania a tvrdnutia produktu by mala byť medzi +8°C až +35°C

 • ISOFLEX-PU 650 nanášajte ihneď po otvorení. Otvorené balenie neskladujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: