AQUAMAT-F - Hĺbková izolácia vlhkých múrov a základov

Kód: 21500251 21500061 Zvoľte variant
Tip
9 hodnotení
Značka: ISOMAT
€189,90 €54,90 od €54,90 €158,25 bez DPH €45,75 bez DPH od €45,75 bez DPH
7-10 dní 7-10 dní Zvoľte variant
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
AQUAMAT-F je špeciálny, kremičitý roztok na vodnej báze s hydrofóbnymi zlúčeninami. Pri injektáži do stien zlúčeniny, ktoré obsahuje, reagujú s existujúcim vápnom a vytvárajú nerozpustné zlúčeniny (dihydrogénfosforečnan vápenatý), ktoré zastavujú kapilárne vzlínanie vody a spôsobujú hydrofóbnosť. AQUAMAT-F nespôsobuje koróziu výstuže v železobetónových konštrukciách.

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  
Transparentná

SPOTREBA:

Spotreba: Bežná spotreba pre steny so strednou nasiakavosťou je 18 kg/m2 prierezu steny.


TECHNICKÝ LIST:

AQUAMAT-F.pdf

POUŽITIE:
AQUAMAT-F sa používa najmä proti vzlínajúcej vlhkosti. AQUAMAT-F vytvorí vodorovnú bariéru, ktorá v spodnej časti steny bráni vzlínajúcej vlhkosti. V prípade pôsobenia hydrostatického tlaku sa odporúča použiť AQUAMAT-ELASTIC.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

pH: 12,7
Hustota: 1,36 kg/l


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Aplikácia bez tlaku
AQUAMAT-F sa aplikuje postupom stenovej perforácie. V spodnej časti steny sa pozdĺžne, vo vzdialenosti asi 15 až 20 cm od seba, vyvŕtajú otvory s priemerom 30 mm. Vŕta sa pod uhlom od 30° do 45° do hĺbky o 5 cm menšej, než je hrúbka steny. Otvory sa zvyčajne vyvŕtajú z vonkajšej strany. V prípade stien s nižšou nasiakavosťou, sa otvory vŕtajú vo dvoch úrovniach (vyššie - nižšie).

Na obe strany ošetrovanej steny nanesieme hydroizolačnú stierku AQUAMAT-ELASTIC. Tým zabránime úniku prípravku AQUAMAT-F zo steny. Po vyvŕtaní a vyčistení otvorov sa AQUAMAT-F naleje do steny pomocou lievika a proces a proces opakujeme až do bodu nasýtenia steny. Otvory sa vyplnia a utesnia kvalitnou cementovou maltou (napr. DUROCRET-PENETRATE) najskôr 24 hodín po aplikácií

2. Aplikácia pod tlakom
Táto metóda je vhodná pre steny výrazne alebo úplne nasiaknuté vodou. Otvory by mali mať priemer 12-18 mm a mali by byť otvorené vodorovne alebo pod uhlom 30° k zemi, so vzdialenosťou 10-20 cm medzi nimi. V prípade stien s nízkou nasiakavosťou sa otvory vŕtajú v dvoch úrovniach. V prípade kamenných múrov s veľmi nízkou nasiakavosťou sa otvory vyvŕtajú v spojive, ak sú však kamene nasiakavé, treba otvory vyhotoviť priamo v nich.

AQUAMAT-F sa vstrekuje pod tlakom pomocou vhodného zariadenia. Aplikácia sa považuje za dokončenú, keď AQUAMAT-F začne vytekať z povrchu steny, čím sa zabezpečí, že oblasť okolo otvorov je dostatočne nasýtená materiálom. 24 hodín po nanesení AQUAMAT-F sa otvory vyplnia a utesnia kvalitnou cementovou maltou (napr. DUROCRET-PENETRATE).


POZNÁMKY:

  • AQUAMAT-F obsahuje kremičité zlúčeniny a je klasifikovaný ako žieravina.

  • Nie je vhodný na použitie pri pohľadových betónoch a tehlových stenách.

  • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: