DUROCRET-DECO FINISH - Jemnozrnná, dekoratívna, mikrocementová stierka na podlahu a steny

Kód: 31014251 31016251 31015251 Zvoľte variant
26 hodnotení
Značka: ISOMAT
€54,90 €45,75 bez DPH
Skladom (8 ks) Skladom (11 ks) Skladom (20 ks) Zvoľte variant
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

DUROCRET-DECO FINISH je jemnozrnná, dekoratívna, mikrocementová, polymérmi modifikovaná stierka bez korozívnych prísad. Vytvára jedinečný vzhľad typický pre Kykladskú architektúru. Je vhodná na použitie v interiéry aj exteriéry na podlahy, steny a vstavaný nábytok. Má vynikajúcu priľnavosť, vodoodpudivosť a poskytuje odolnosť voči oderu. 

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  


Ďalšie odtiene je možné vytvoriť použitím pigmentov DECO COLOR.

ODPORÚČANÉ ODTIENE:
ODTIENE.pdf

SPOTREBA:
DUROCRET DECO FINISH sa aplikuje ako zakončovacia vrstva na DUROCRET DECO FLEX pri spotrebe cca. 1.4 kg/m2/mm hrubú vrstvu.

Aplikačná hrúbka 1 mm 2 mm 3 mm
Spotreba na m2 1,4 kg 2,8 kg 4,2 kg
Možnosť použitia Nezaťažené plochy Zaťažené plochy
s konečnou úpravou hladením
Zaťažené plochy
s konečnou úpravou brúsením


TECHNICKÝ LIST:

DUROCRET-DECO FINISH.pdf

POUŽITIE:
DUROCRET-DECO FINISH sa používa v interiéry a exteriéry na:

 • Podlahy,

 • Steny,

 • Schodiská,

 • Vstavanú sanitu (umývadlá, sprchy atď.),

 • Vstavaný nábytok (postele, pulty, stoly atď.).

Nanáša sa v tenkej vrstve (1-3 mm v závislosti od zaťaženia a konečnej úpravy povrchu) ako zakončovacia vrstva na mikrocementovú, flexibilnú stierku DUROCRET-DECO FLEX pre dosiahnutie hladkého povrchu.

VÝHODY:

 • Vysoká odolnosť proti oderu

 • Vysoká mechanická odolnosť.

 • Veľmi dobrá priľnavosť k podkladu.

 • Jedinečný estetický vzhľad typický pre Kykladskú architektúru

 • Jednoduchá a rýchla aplikácia.

 • Široká škála farieb a povrchových efektov.

 • Vynikajúca spracovateľnosť.

 • Tenká aplikačná hrúbka.

 • Hladký konečný povrch.

 • Dlhodobá životnosť.

 • Vhodný na všetky typy podkladov.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Cementová zmes
Doba spracovateľnosti: 2 h pri +20C
Spotreba zámesovej vody: 6,25-6,50 l/25 kg
Objemová hmotnosť suchej zmesi: 1,30 ± 0,05 kg/l
Objemová hmotnosť čerstvej zmesi: 1,80 ± 0,10 kg/l
Pevnosť v tlaku: 25,0 N/mm2
Pevnosť v ohybe: 6,0 N/mm2
Priľnavosť: 1,8 N/mm2
Modul pružnosti: 15 GPa
Odolnosť proti oderu: AR 2
Aplikačná hrúbka: 1-3 mm na vrstvu


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Podklad musí byť čistý, bez prachu, mastnoty alebo uvoľneného materiálu atď. Všetky trhliny alebo diery v podklade by mali byť riadne vyplnené.

2. Penetrácia

 1. Savé podklady
  Savé podklady ako murivo, betón, omietka alebo sadrokartónové dosky je potrebné najskôr napenetrovať akrylátovou penetráciou UNI-PRIMER alebo FLEX-PRIMER v 1-2 vrstvách v závislosti od nasiakavosti podkladu. DUROCRET-DECO FLEX sa následne nanáša po 2-3 hodinách v závislosti od poveternostných podmienok a za predpokladu, že penetrácia úplne zaschla.
   
 2. Nesavé podklady
  Nesavé podklady ako stará dlažba, linoleum, terazzo a pod. je potrebné natrieť adhéznym mostíkom SUPERGRUND. DUROCRET-DECO FLEX môže byť aplikovaný o 24 hodín neskôr za predpokladu, že adhézny mostík úplne zaschol.
   

3. Aplikácia podkladovej vrstvy s DUROCRET-DECO FLEX
DUROCRET-DECO FLEX sa za stáleho miešania postupne pridáva do vody, až kým nevznikne zmes požadovanej spracovateľnosti. Následne sa nanáša 10mm ozubeným hladidlom. Na nanesený „česaný“ povrch sa pre spevnenie položí sklotextilná sieťka (160 g/m2), ktorá sa potom zapracuje hladkou stranou ozubeného hladidla, čím sa vytvorí relatívne rovný povrch.

4. Farbenie DUROCRET-DECO FINISH
DUROCRET-DECO FINISH sa dá farbiť kvalitnými anorganickými pigmentmi ISOMAT DECO-COLOR, ktoré sú dostupné v 10 farbách a možno ich navzájom kombinovať, čím získate neobmedzený počet farieb. Pre lepšie premiešanie by sa mal pigment najskôr rozpustiť v zámesovej vode. Pigment je možné pridať aj po zmiešaní DUROCRET-DECO FINISH s vodou ale v takom prípade je potrebné zmes dôkladne premiešať aby sa zabránilo nerovnomernému sfarbeniu.

Odporúča sa pigmentovať DUROCRET-DECO FINISH v bielej farbe aby sa čo najľahšie získal výsledný odtieň (najmä v prípade, že ste si zvolili svetlú výslednú farbu). Na 25 kg balenie DUROCRET-DECO FINISH sa odporúča použiť maximálne 500g pigmentu (10x50g vreciek).

5. Aplikácia zakončovacej vrstvy s DUROCRET-DECO FINISH
O 24 hodín neskôr sa vytvrdnutá podkladová vrstva DUROCRET-DECO FLEX znovu napenetruje akrylátovou penetráciou UNI-PRIMER alebo FLEX-PRIMER. Následne sa na ešte čerstvú penetráciou nanesie DUROCRET-DECO FINISH v tenkej vrstve (1-3 mm) v požadovanej farbe na dotvorenie želaného finálneho vzhľadu.
2-3 dni po ukončení aplikácie za predpokladu, že vlhkosť podkladu klesla pod 4% je potrebné mikrocement ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku.

6. Ochrana polyuretánovým lakom
Mikrocement je potrebné ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku s rozpúšťadlami VARNISH-PU 2K (lesklý alebo saténový) alebo použitím polyuretánového, ochranného laku na vodnej báze VARNISH-PU 2KW (saténovo-matný). Lak na vodnej báze je ideálny do vnútorných, zle vetraných priestorov, keďže je takmer bez zápachu. Polyuretánové laky sa nanášajú valčekom v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla. Pre lepšie nanášanie sa odporúča valček namočiť do laku až do úplného nasiaknutia, potom ho otrieť v maliarskej vaničke alebo pomocou maliarskej mriežky a následne naniesť na povrch.

VARNISH-PU 2K všobecne stmavuje povrch na miestach s otvorenými pórmi kde viac nasiakne. V prípade, že to nie je žiaduce sa odporúča najskôr použiť akrylátový lak VS-W v jednej vrstve ako medzivrstvu a následne po 24 hodinách naniesť VARNISH-PU 2K v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla.

VS-W je taktiež možné použiť zriedený s vodou (1:1) ako medzivrstvu pred aplikáciou VARNISH-PU 2KW pre zlepšenie konečného povrchového vzhľadu mikrocementu.

POZNÁMKY:

 • Teplota počas aplikácie by mala byť medzi +5C až +30C.

 • Počas letných mesiacov musí byť DUROCRET-DECO FINISH chránený pred stratou vody spôsobenou vysokými teplotami.

 • Výrobok obsahuje cement, ktorý pri reakcii s vodou tvorí alkalické roztoky a preto je klasifikovaný ako dráždivá látka..

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Aplikácia mikrocementu na podlahu

Aplikácia mikrocementu na stenu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: