EPOMAX LIQUID GLASS - Tekuté sklo na dekoratívne aplikácie

Kód: 41830003
Neohodnotené
Značka: ISOMAT
€109,90 €91,58 bez DPH
7-10 dní
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
EPOMAX-LIQUID GLASS je dvojzložková, transparentná, epoxidová živica bez obsahu rozpúšťadiel (tekuté sklo) určená na vytváranie dekoratívnych povrchov. Ponúka vysokú mechanickú a chemickú odolnosť, vynikajúcu priľnavosť k širokému spektru podkladov a skvelú spracovateľnosť. Používa sa buď ako konečný dekoratívny náter na rôzne typy podkladov, ako je drevo, kov, kameň, plast atď., alebo na zapustenie rôznych predmetov, čím sa vytvorí odolný, sklenený efekt povrchu.

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  
Transparentná

SPOTREBA:

Spotreba 1,1 kg/m2/mm hrubú vrstvu
Výdatnosť (3kg balenie) cca 3 m2 v 1 mm hrúbke


TECHNICKÝ LIST:

EPOMAX-LIQUID GLASS.pdf

POUŽITIE:

EPOMAX-LIQUID GLASS sa používa buď ako transparentný finálny dekoratívny náter na rôzne typy podkladov, ako je drevo, kov, kameň, plast atď. alebo na zalievanie rôznych predmetov, čím sa vytvorí odolný, sklenený efekt povrchu. Ideálny na použitie v aplikáciách vykonávaných v stiesnených priestoroch, v drobných dekoratívnych aplikáciach a všade tam, kde nie je požadovaná prítomnosť rozpúšťadiel.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: 2-zložková, epoxidová živica
Hustota (A+B): 1,10 kg/l
Pomer miešania (A+B): 100:58 podľa hmotnosti
Viskozita: 450-550 mPa·s (pri +23°C)
Tvrdosť podľa SHORE D: 75
Predlženie pri pretrhnutí: 14%
Priľnavosť (EN 1542): 3 N/mm2 (poškodenie betónu)
Pevnosť v tlaku: >60 N/mm2
Pevnosť v ohybe: >50 N/mm2
Doba spracovateľnosti: cca 40 min (pri +23°C)
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Maximálna hrúbka vrstvy: 5-6 mm
Počiatočná doba vytvrdzovania: po 8 h pri +23°C
Pochôdznosť: po 24 h pri +23°C
Doba medzi vrstvami: 1-2 h pri +23°C
Konečná pevnosť: po 7 dňoch pri +23°C


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Vo všeobecnosti musí byť podklad suchý, stabilný a chránený proti vzlínajúcej vhlkosti. Taktiež musí byť zbavený prachu, mastnoty, uvoľnených častíc a pod., ktoré by mohli narušiť priľnavosť k podkladu.

2. Miešanie zložiek
Zložky A (živica) a B (tvrdidlo) sú balené v dvoch samostatných nádobách v správnom, pevnom zmiešavacom pomere podľa hmotnosti. Celý obsah zložky B sa pridá do zložky A. Tieto dve zložky by sa mali miešať približne 2 minúty pomocou miešadlá pri nízkych otáčkach (300 otáčok za minútu). Je dôležité dôkladne premiešať zmes v blízkosti stien a dna nádoby aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla.

3. Aplikácia
V závislosti od použitia je možné zmes nanášať valčekom, špachtľou alebo ju vyliať na ošetrovaný povrch. Počas zalievania predmetov by sa mali dodržať nasledujúce kroky:

 1. Vyhladzovacia/tesniaca vrstva
  Savé povrchy (drevo, keramika a pod.) musia byť utesnené tenkou vrstvou EPOMAX-LIQUID GLASS, aby sa zabezpečilo ich vyrovnanie a dosiahol sa jednotný výsledok. Po úplnom vyschnutí vyrovnávacej vrstvy je potrebné prípadné nerovnosti vyhladiť brúsnym papierom.
   
 2. Zapustenie predmetov
  Zapustené predmety, musia byť úplne suché a bez vnútornej vlhkosti. Ak je hrúbka odliatku 2 mm je potrebné aby bola vyrobená správna zalievacia forma tak, aby nedošlo k úniku živice.
   
 3. Zalievanie EPOMAX-LIQUID GLASS
  Potrebné množstvo živice sa vyleje na ošetrený povrch resp. do zalievacej formy a potom sa rozotrie špachtľou pre rovnomerné rozloženie. Po 10-20 minútach by sa mal povrch vyliatej živice dôkladne skontrolovať, či neobsahuje zachytené vzduchové bubliny. Tie môžu byť následne odstránené zahriatím čerstvého povrchu EPOMAX-LIQUID GLASS, napríklad pomocou malého horáka alebo teplovzdušnej pištole. Po ukončení aplikácie musí byť povrch zakrytý minimálne 24 hodín, aby bol chránený pred prachom a inými nečistotami.
   

5. Čistenie náradia
Náradie by sa malo čistiť rozpúšťadlom SM-27, kým je EPOMAX-LIQUID GLASS ešte čerstvý.

POZNÁMKY:

 • Odporúča sa neprekračovať navrhovanú hrúbku nanášania 5-6 mm, aby sa predišlo zvýšeniu teploty počas exotermickej reakcie a umožnilo sa ľahšiemu úniku zachytených vzduchových bublín.

 • Priľnavosť medzi po sebe nasledujúcimi vrstvami môže byť vážne narušená vlhkosťou alebo nečistotami zachytenými medzi nimi.

 • V prípade, že je doba medzi aplikáciami po sebe nasledujúcich vrstiev dlhšia ako 24 hodín alebo v prípade prekrytia starých podláh, je potrebné povrch pred nanesením novej vrstvy dôkladne očistiť a prebrúsiť.

 • EPOMAX-LIQUID GLASS je možné farbiť pomocou vhodných pigmentov. Pre ďalšie informácie kontaktujte prosím oddelenie technickej podpory.

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: