DUROCRET-DECO EPOXY - 3-zložková, dekoratívna, cemento-epoxidová stierka pre podlahy a steny

Kód: 31090020 31090420 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: ISOMAT
€149,90 €124,92 bez DPH
7-10 dní 7-10 dní Zvoľte variant
Farba
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
DUROCRET-DECO EPOXY je trojzložková, cementovo-epoxidová, dekoratívna stierka kombinujúca mikrocement a epoxidovú živicu. Vytvára tak povrch vynikajúcou odolnosťou a jedinečným vzhľadom typickým pre Kykladskú architektúru Je určená na použitie v interiéry aj exteriéry na podlahy a steny pre veľmi frekventované plochy a náročné aplikácie ako sú obchodné centrá, reštaurácie, bazény, garáže a pod.

Detailné informácie

Dlhoročné skúsenosti. Na trhu pôsobíme od roku 2010
Dlhoročné skúsenosti
Na trhu pôsobíme od roku 2010.
Garancia najnižšej ceny na území SR
Garancia najnižšej ceny
na území SR.
Odborné poradenstvo vyškoleným personálom.
Odborné poradenstvo
vyškoleným personálom.
Rýchle dodanie. Tovar skladom doručíme do 48 hodín.
Rýchle dodanie
Tovar skladom doručíme do 48 hodín.

Podrobný popis

FARBA:  


Ďalšie odtiene je možné vytvoriť použitím pigmentov DECO COLOR.

ODPORÚČANÉ ODTIENE:
ODTIENE.pdf

SPOTREBA:
DUROCRET-DECO EPOXY sa aplikuje ako zakončovacia vrstva na DUROCRET DECO FLEX.

Aplikačná hrúbka 1 mm 2 mm  3 mm
Spotreba na m2 1,2 kg 2,4 kg 3,6 kg


TECHNICKÝ LIST:

DUROCRET-DECO EPOXY.pdf

POUŽITIE:
DUROCRET-DECO EPOXY sa používa v interiéry a exteriéry na podlahy, steny, schodiská a špeciálne konštrukcie ako je vstavaná sanita (umývadlá, sprchy atď.) a vstavaný nábytok (postele, pulty, stoly atď.). Používa sa pre dosiahnutie jedinečného estetického vzhľadu Kykladskej architektúry pre veľmi frekventované plochy v obchodoch, výstavných centrách, nákupných centrách, reštauráciách, hoteloch a pod. a na náročné aplikácie ako sú bazény, garáže a pod.

VÝHODY:

 • Vynikajúca mechanická odolnosť a odolnosť voči oderu.

 • Odolnosť voči domácim chemikáliám.

 • Veľmi silná priľnavosť k podkladu.

 • Jedinečný estetický vzhľad typický pre Kykladskú architektúru

 • Nepotrebuje byt zosilnený prídavnými živicami.

 • Jednoduchá a rýchla aplikácia.

 • Široká škála farieb a povrchových efektov.

 • Vynikajúca spracovateľnosť.

 • Tenká aplikačná hrúbka.

 • Hladký konečný povrch.

 • Dlhodobá životnosť.

 • Vhodný na všetky typy podkladov.


TECHNICKÉ ÚDAJE:

Forma: Cementová zmes a
epoxidová živica
Hustota (A+B+C): 1,9 ± 0,1 kg/l
Pomer zmiešavania: 1:4,24:13,81
Doba spracovateľnosti: cca 1,5 h pri +20C
Pretierateľnosť: po 24 h pri +32°C
Konečná pevnosť: po 28 dňoch pri +23°C
Minimálna teplota tvrdnutia: +8°C
Pevnosť v tlaku: 50,0 N/mm2
Pevnosť v ohybe: 10,0 N/mm2
Priľnavosť: 3 N/mm2 (bod zlomu betónu)
Odolnosť proti oderu: 50 m, AR 0.5
Aplikačná hrúbka: max. 1 mm na vrstvu


APLIKAČNÉ INŠTRUKCIE:

1. Príprava podkladu
Podklad musí byť čistý, bez prachu, mastnoty alebo uvoľneného materiálu atď. Všetky trhliny alebo diery v podklade by mali byť riadne vyplnené.

2. Penetrácia

 1. Savé podklady
  Savé podklady ako murivo, betón, omietka alebo sadrokartónové dosky je potrebné najskôr napenetrovať akrylátovou penetráciou FLEX-PRIMER v 1-2 vrstvách v závislosti od nasiakavosti podkladu. DUROCRET-DECO FLEX sa následne nanáša po 2-3 hodinách v závislosti od poveternostných podmienok a za predpokladu, že penetrácia úplne zaschla.
   
 2. Nesavé podklady
  Nesavé podklady ako stará dlažba, linoleum, terazzo a pod. je potrebné natrieť adhéznym mostíkom SUPERGRUND. Alternatívne možno použiť 2-zložkovú, epoxidovú penetráciu na vodnej báze EPOXYPRIMER-500. DUROCRET-DECO FLEX môže byť aplikovaný o 24 hodín neskôr za predpokladu, že epoxidová penetráciua resp. adhézny mostík úplne zaschol.
   

3. Aplikácia podkladovej vrstvy s DUROCRET-DECO FLEX
DUROCRET-DECO FLEX sa za stáleho miešania postupne pridáva do vody, až kým nevznikne zmes požadovanej spracovateľnosti. Následne sa nanáša 10mm ozubeným hladidlom. Na nanesený „česaný“ povrch sa pre spevnenie položí sklotextilná sieťka (160 g/m2), ktorá sa potom zapracuje hladkou stranou ozubeného hladidla, čím sa vytvorí relatívne rovný povrch.

4. Miešanie DUROCRET-DECO EPOXY
Zložky A, B a C sú balené s vopred stanoveným zmiešavacím pomerom. Balenie zo zložkou A dôkladne pretrepte a potom ju nalejte do prázdneho a čistého pôvodného spoločného 32l kýbľa. Ďalej pridajte všetku zložku B ku zložke A. Obidve zložky sa miešajú asi 3 minúty nízkootáčkovým miešadlom (300 otáčok za minútu). Je dôležite zmes dôkladne premiešať pri stenách a dne nádoby, aby sa dosiahlo rovnomerné rozptýlenie tvrdidla. Nakoniec pridajte zložku C a miešajte asi 3 minúty nízkootáčkovým miešadlom (300 otáčok za minútu). Nepridávajte vodu.

5. Farbenie DUROCRET-DECO EPOXY
DUROCRET-DECO EPOXY sa dá farbiť kvalitnými anorganickými pigmentmi ISOMAT DECO-COLOR, ktoré sú dostupné v 10 farbách a možno ich navzájom kombinovať, čím získate neobmedzený počet farieb. Pigmenty sa pridávaju počas miešania zložiek A a B. Zložky dôkladne premiešajte aby sa dosiahlo úplne zafarbenie. Následne sa pridá zložka C.

Odporúča sa pigmentovať DUROCRET-DECO EPOXY v bielej farbe aby sa čo najľahšie získal výsledný odtieň (najmä v prípade, že ste si zvolili svetlú výslednú farbu). Na 20 kg balenie DUROCRET-DECO EPOXY sa odporúča použiť maximálne 300g pigmentu (6x50g vreciek).

5. Aplikácia zakončovacej vrstvy DUROCRET-DECO EPOXY
O 24 hodín neskôr sa vytvrdnutá podkladová vrstva DUROCRET-DECO FLEX znovu napenetruje akrylátovou penetráciou FLEX-PRIMER. Následne sa na ešte čerstvú penetráciou nanesie DUROCRET-DECO EPOXY v jednej tenkej vrstve (1mm). V prípade potreby je možné naniesť druhú alebo viac vrstiev aby sa dosiahol požadovaný estetický vzhľad.

2-3 dni po ukončení aplikácie za predpokladu, že vlhkosť podkladu klesla pod 4% je potrebné mikrocement ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku.

6. Ochrana polyuretánovým lakom
Mikrocement je potrebné ochrániť použitím polyuretánového, ochranného laku s rozpúšťadlami VARNISH-PU 2K (lesklý alebo saténový) alebo použitím polyuretánového, ochranného laku na vodnej báze VARNISH-PU 2KW (saténovo-matný). Lak na vodnej báze je ideálny do vnútorných, zle vetraných priestorov, keďže je takmer bez zápachu. Polyuretánové laky sa nanášajú valčekom v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla. Pre lepšie nanášanie sa odporúča valček namočiť do laku až do úplného nasiaknutia, potom ho otrieť v maliarskej vaničke alebo pomocou maliarskej mriežky a následne naniesť na povrch.

VARNISH-PU 2K všeobecne stmavuje povrch na miestach s otvorenými pórmi kde viac nasiakne. V prípade, že to nie je žiaduce sa odporúča najskôr použiť akrylátový lak VS-W v jednej vrstve ako medzivrstvu a následne po 24 hodinách naniesť VARNISH-PU 2K v 2-4 vrstvách v závislosti od oblasti použitia. Každá následujúca vrstva sa nanáša 4-24 hodín po predchádzajúcej ak tá dostatočne vyschla.

VS-W je taktiež možné použiť zriedený s vodou (1:1) ako medzivrstvu pred aplikáciou VARNISH-PU 2KW pre zlepšenie konečného povrchového vzhľadu mikrocementu.< br />
POZNÁMKY:

 • Teplota počas aplikácie by mala byť medzi +5C až +30C.

 • Doby spracovateľnosti epoxidových produktov sa znižuje so zvyšujúcou sa teplotou.

 • Výrobok obsahuje cement, ktorý pri reakcii s vodou tvorí alkalické roztoky a preto je klasifikovaný ako dráždivá látka.

 • Pred použitím si prečítajte bezpečnostné pokyny uvedené na obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: